Перші кроки. Освоюємо спорядження

Перш ніж почати кататися, слід навчитися користуватися самим спорядженням. Від цього залежить і Ваша безпека, і довговічність його використання.

Черевики повинні бути комфортними із гладкими шкарпетками, по висоті які, повинні бути Вище ваших черевик, а ідеально - якщо черевики будуть спеціальні. Штани в черевики заправляти не варто.

Як же їх правильно взувати? Розстебніть і витягніть всі застібки, а також ліпак. Візьміться за «язик» і вставляйте ногу за допомогою всього своєї ваги. Якщо Ви будете взувати черевики сидячи - це зробити буде важче. У разі, якщо нога йде важко - тягніть за «язик». Черевики повинні бути тільки теплими.

Спочатку застібати всі застібки слід знизу і на мінімум. Найважливіша застібка - друга, яка повинна м'яко охопити обсяг, але ні в якому разі не стискати його. Верхніми застібками виберіть вільний об'єм в гомілці. Під час відпочинку, а також перед безпосереднім підйомом для відновлення кровообігу розстебніть кліпси. Для взування і відпочинку можна використовувати перемикач Ski / Walk, а для катання - строго Ski.

Як же правильно роззуватися? Розстебніть і витягніть другий всі застібки, ліпак. Задник притримуйте так, ніби Ви хочете «викрутити» ногу з черевика. Відразу перевірте устілку і «мова».

Після носіння черевики слід провітрити і висушити біля батареї. Але ні в якому разі не одягати їх на гарячу батарею.

Влітку їх зберігають таким чином: спочатку просушують, потім в шкарпетки накладають шматки зім'ятою газети або паперу, злегка застібають на всі застібки і зберігають у темному сухому місці.

Основа безпеки - кріплення. Довжина підошви в звичайних кріпленнях підганяється ступінчастим фіксатором або гвинтом. Коли Ви «встегнетеся» у черевик, Ваша п'ятка повинна від'їхати на 3-6 мм назад. Найкраще, якщо Вам покаже, як це повинно правильно робитися, продавець або лижник з досвідом. Тоді Ви навчитеся самостійно підганяти кріплення.

За допомогою регулювальних гвинтів встановлюється зусилля спрацьовування кріплень. Краще буде, якщо Вам їх налаштує досвідчений майстер.

Практична схема:

  • розділіть Ваш вагу на десять і відніміть від нього: початківці - 20%;
  • діти і літні лижники - 30%;
  • продовжують - 10%.

Що у Вас вийде, слід встановити на всіх чотирьох шкалах.

Кріплення спрацьовують зазвичай у разі падіння. Але якщо Ви і при звичайному катанні втрачаєте лижі, то слід додати зусилля по 1/4 - 1/3 ділення. На сиром снігу, на початку сезону, недосвідченим лижникам варто все послабити на10-20%.

Як правильно встьогуватися? Очистіть підошву, вставте носок черевика в головку кріплень, опустіть акуратно каблук на підняту п'ятку та наступіть вниз. У разі, якщо кріплення не застебнув - перевірте настройку. Лід на підошві, ні в якому разі не треба чистити про деталі кріплення.

Щоб відстебнутися, Ви повинні натиснути долонею або палицею на важіль розкриття, а після - підняти каблук.

Служити лижі Вам будуть довго, якщо кататися Ви будете по снігу, а не по камінню. Якщо на кантах з'явилися закруглення, на сковзничці - подряпини, то слід звернутися в сервісний центр. Для того, щоб уникнути прилипання мокрого снігу, рекомендується сквозницю змастити парафіном (свічкою) або універсальної маззю.