Драгобрат

Драгобрат - самий високогірний курорт України гірськолижного типу. Розташований на висоті 1300 - 1700 метрів над рівнем моря недалеко від селища Ясеня у Закарпатській області. Оточують Драгобрат мальовничі хвойні ліси. Вершина гірського масиву гора Стіг має висоту 1707 метрів над рівнем моря. Поруч розташовані гори Близниця і Жандарм, з висоти яких Ви зможете побачити знамениту Говерлу.

Сніговий покрив тут стабільно лежить в період з середини листопада і по травень місяць включно. Подивитися на вражаючі пейзажі гірського масиву з'їжджаються тисячі туристів з усієї Європи.

На відстані 125 км від Драгобрату в місті Івано-Франківськ розташовується найближчий аеропорт, а також залізничний транспорт. А з Івано-Франківська на маршрутних таксі ви без праці зможете дістатися до селища Ясень. З цього селища в Драгобрат добиратися Ви будете на транспорті з високою прохідністю: ГАЗ-66 і УАЗ.

Від самого селища, у Вас починається екстрим. Адже добиратися доведеться по крутих гірськолижним дорогам, залишитися байдужими, до яких, Ви не зможете.

У Драгобраті розташовано 24 комфортні готелі, в яких можна без зусиль оселитися.

Драгобрат має величезне безліч трас: для початківців, для професіоналів, екстремальні траси. Цілина і великий сніговий покрив Драгобрату - це саме те, що необхідно для любителів сноуборду.

Якщо у Вас немає свого гірськолижного спорядження або сноуборду - не впадайте у відчай. Тут без праці можна взяти напрокат все необхідне. Новачки зможуть отримати уроки майстерності від професіоналів гірськолижного спорту. Навчатися можна індивідуально та в групах. Для дітей обладнані спеціальні маленькі гірки.

Основне місце для катання - гора Стіг, гірський масив «Близнюки». Загальна протяжність гірськолижної траси складає 9 км. Починається сезон катання в листопаді, а закінчується в травні.

Історія розвитку гірськолижного туризму Драгобрату бере початок з 1993 року. Засновник - Юрій Бідний. Саме він зі своїми друзями організував тут місце для відпочинку. Була відремонтована стара канатна дорога і побудовані два нових котеджу. Після, було привезено ще пара пристойних підйомників. І тільки після цього, сюди почали масово приїжджати відпочиваючі. А ось саме з 2000 року Драгобрат - популярне місце серед туристів-лижників.

До Ваших послуг тут надані лазні, сауни, в яких Ви зможете з легкістю зняти свою втому після активного катання на лижах. Ресторани і кафе здивують Вас найцікавішими стравами гуцульської кухні. Гральні зали, дискотеки, більярд, тенісний стіл - це далеко не все, що пропонується для Вашого відпочинку.

До визначних пам'яток Драгобрату можна віднести в першу чергу, його унікальний гірський чисте повітря. Ну і, звичайно ж - це гори Стіг, Жандарми, Близниця, гірське озеро Івор, водоспад Драгобратський заввишки 7 метрів. Високогірний курорт Драгобрат - це місце для безлічі змагань.